Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lęki, kołatanie serca, drżenie rąk i szczęki po odstawieniu leku Elicea

Witam,przez 1,5 roku zażywałam lek Elicea - przepisał mi go lekarz neurolog na ciągłe bóle głowy.Nie wiem jaki związek ma ten lek z bólami głowy, ale zaryzykowałam.Miesiąc temu odstawiłam Eliceę i czuję się strasznie, ciągle czuję jakieś dziwne lęki,kołatanie serca nawet przez pół dnia, drżenie rąk i szczęki,przez co nie jestem w stanie rozmawiać z ludźmi,wole tego unikać.Nigdy czegoś takiego nie miałam.Czy to minie?Czy po elicei mogłam nabyć te wszystkie objawy i będę chora na lęki?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Czasami gwałtowne odstawienie leku przeciwdepresyjnego powoduje krótkotrwały zespół odstawienny, który jednak po miesiącu powinien ustąpić. Zależy też od przyjmowanej dawki leku. Neurolog przepisując Eliceę mógł podejrzewać u Pani nerwicę lękową lub coś z tego kręgu. Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Tylko specjalista ustali pochodzenie Pani dolegliwości i jeśli trzeba wdroży odpowiednie leczenie i ewentualnie psychoterapię. Proszę też oznaczyć poziom hormonów tarczycy i elektrolitów w tym wapnia zjonizowanego.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i/lub psychiatrę, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pani dolegliwości a następnie zaproponować odpowiednie - jeżeli będzie konieczne - leczenie (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zddrowia Psychicznego lub prywatnie.

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
63 poziom zaufania

Dzień dobry, proponuję skonsultować to ze lekarzem swoim lekarzem lub skontaktować się z innym psychoterapeutą/psychiatrą, który oceni Pani stan i zaproponuje skuteczne oddziaływania. Pozdrawiam Monika Prus

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy