Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lęki, kołatanie serca, drżenie rąk i szczęki po odstawieniu leku Elicea

Witam,przez 1,5 roku zażywałam lek Elicea - przepisał mi go lekarz neurolog na ciągłe bóle głowy.Nie wiem jaki związek ma ten lek z bólami głowy, ale zaryzykowałam.Miesiąc temu odstawiłam Eliceę i czuję się strasznie, ciągle czuję jakieś dziwne lęki,kołatanie serca nawet przez pół dnia, drżenie rąk i szczęki,przez co nie jestem w stanie rozmawiać z ludźmi,wole tego unikać.Nigdy czegoś takiego nie miałam.Czy to minie?Czy po elicei mogłam nabyć te wszystkie objawy i będę chora na lęki?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Czasami gwałtowne odstawienie leku przeciwdepresyjnego powoduje krótkotrwały zespół odstawienny, który jednak po miesiącu powinien ustąpić. Zależy też od przyjmowanej dawki leku.
Neurolog przepisując Eliceę mógł podejrzewać u Pani nerwicę lękową lub coś z tego kręgu.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Tylko specjalista ustali pochodzenie Pani dolegliwości i jeśli trzeba wdroży odpowiednie leczenie i ewentualnie psychoterapię.
Proszę też oznaczyć poziom hormonów tarczycy i elektrolitów w tym wapnia zjonizowanego.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i/lub psychiatrę, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pani dolegliwości a następnie zaproponować odpowiednie - jeżeli będzie konieczne - leczenie (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Zddrowia Psychicznego lub prywatnie.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety