Leki na chorą wątrobę

Jakie preparaty najlepsze przy chorej wątrobie?Zrobiłam badania próby wątrobowe ponad 200 lekarz skierował mnie do hepatologa i nic mi nie powiedział tylko że na leczenie trzeba poczekać ale muszę czekać parę miesięcy w kolejce.Szukałam pomocy w internecie żeby bezczynnie nie czekać i nie doprowadzić wątroby do jeszcze gorszego stanu, dużo rad na temat trybu życia i diety znalazłam na waszej stronie i ściśle tego przestrzegam tylko prosze o radę co zażywać mam sylimarol LIV52 czy to wystarczy?

Jeśli występują cechy uszkodzenia wątroby trzeba użyć leków regenerujących komórki wątrobowe i wspomagających ich funkcje. Oprócz tych, które pani używa można zastosować np.: Hepatil, Essentiale, Heparegen, HepaMerz. Proponuję oprócz diety wątrobowej Hepatil 3x1 tbl. oraz Essentiale forte 2x2 kaps. Jednak o właściwym postępowaniu musi zadecydować hepatolog. Najważniejszą rzeczą jest wykluczenie spożycia alkoholu.