Drżenie samoistne a leki

Dzień dobry. Mam problem, ponieważ niedawno pojawiło się u mnie drżenie samoistne. Nie bardzo wiem skąd to się wzięło, nigdy nie miałem takich kłopotów, ale ostatnio problem staje się coraz większy. Chciałbym zapytać czy jest jakieś lekarstwo na drżenie samoistne? Może być nierefundowane, cena lekarstwa na drżenie samoistne nie ma w tym przypadku większego znaczenia. I jeśli jest jakiś skuteczny lek na drżenie samoistne to jaki? Ile trwa leczenie? Jak wygląda? Czy podczas przyjmowania leku na drżenie samoistne mogą wystapić jakieś efekty uboczne? Chciałbym również zapytać ile może trwać leczenie drżenia samoistnego. Czy jest to w ogóle choroba, której da się pozbyć czy raczej trzeba z tym żyć i przygotować się na to, że co jakiś czas się pojawi? Nie chcę żeby drżenie samoistne występowało u mnie już zawsze. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam!
Drżenie samoistne jest schorzeniem o nie do końca wyjaśnionych przyczynach. Część przypadków związana jest z obciążeniem genetycznym, w wielu innych nie udaje się ustalić przyczyny. W związku z tym nie ma obecnie w pełni skutecznego leczenia, które pozwoliłoby całkowicie uwolnić się od tego schorzenia. W leczeniu stosuje się leki działające objawowo (zmniejszające objawy, nie usuwają jednak przyczyny) - są to leki z grup takich jak beta-blokery (stosowane również w nadciśnieniu), leki przeciwpadaczkowe, przeciwpsychotyczne. Dobór leku zależy od wieku, współistniejących chorób oraz charakteru objawów u danego Pacjenta, trudno więc podać jeden konkretny preparat. Neurolog dokonuje takiego doboru po zapoznaniu się z wynikami badań, historią choroby i wywiadem. Może również zalecić stosowanie metod wspomagających, np. terapii zajęciowej.