Leki na nadciśnienie a pomiar ciśnienia

Od kilku lat biorę leki na nadciśnienie.Któregoś dnia jak zmierzyłam ciśnienie to wynosiło 105/60/125.Czy takie wartości są prawidłowe.Dodam,że tętno często jest ok 100 (np.97,98,96,95,104). Czy informować o tym lekarza na najbliższej wizycie? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Lek. Tomasz Budlewski

Tak proszę poinformować, proponuje zacząć zapisywać wyniki ciśnienia mierzonego 2 razy dziennie