Leki na nerwicę lękową a chudnięcie u 15-latki

Witam, córka ma 15 lat i stwierdzoną nerwicę lękową z epizodem depresji.Zażywa Tritico 75 mg i Pramolan 50 mg na noc oraz Zortal 75 mg rano. Córka zawsze była szczupła ale teraz przy wzroście 173 cm waży 52 kg.Do tej pory jej najwyższa waga jaką miała to 57 kg.W ciągu ostatnich 2 tygodni schudła z 54 kg do 52.Czy może to być spowodowane lekami?? Córka nie odchudza się , je 4-5 posiłków dziennie,chce przytyć ale nie potrafi. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Witam,

Jeśli w najbliższym czasie córce nadal będzie spadać waga, mimo, że się nie odchudza ani nie ma zaburzeń odżywiania, to proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą prowadzącym leczenie dziecka.

Może to być działanie leków, może to być oddziaływanie stresu i lęku, moze to być wpływ choroby jako takiej. Niestety bez większej ilości informacji trudno cokolwiek stwierdzić i dlatego namawiam do skonsultowania się z lekarzem prowadzącym córkę.
Proszę jednak także znaleźć dla córki psychoterapeutę. W wypadku zaburzeń lękowych bowiem psychoterapia powinna być główną metodą leczenia, która pozwala pozbyć się źródeł problemu,a nie tylko (jak w wypadku farmakologii) działa na objawy. Zaburzenia lękowe skutecznie i względnie szybko przepracowuje się w terapii poznawczo-behawioralnej, do której podjęcia serdecznie namawiam. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Wszelkie Pani spostrzeżenia proszę omówić z lekarzem prowadzącym córkę.
I najważniejsze, w przypadku nerwicy - podstawową metodą leczenia jest psychoterapia. Stąd proszę znaleźć w swojej okolicy odpowiedni ośrodek, w którym są psychoterapeuci pracujący z młodzieżą (na Śląsku - np.: Feniks).

Witam,

jeżeli córka rzeczywiście prawidłowo sie odżywia to proszę skonsultowac sprawę z lekarzem prowadzącym byc może zaleci zmiane leków.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk