Leki na padaczkę a biegunka

Witam, ma pytanie. Moja córka ma rok, od 6 miesiecy ma stwierdzoną padaczkę i bierze Depakine w dawce 3-0-3 w syropie. Od 3 dni ma biegunkę, podobnież wirusową, pije plyny wiec mam nadzieje ze sie nie odwodni, a pytanie brzmi czy lek zdarzy sie wchlonac jak dziecko ma biegunkę, bo wiem ze przy wymiotach trzeba podac ponownie w zaleznosci od czasu w ktorym lek zostal zwrocony, czy przy biegunce jest tak samo?

Piotr Pilarski

Lek powinien się wchłonąć. Nie ma potrzeby zmiany dawkowania.

Pozdrawiam.