Leki na przeziębienie a próby alergiczne

W piątek 4.X. mam mieć wykonane próby alergiczne. W tej chwili mam objawy lekkiego przeziębienia. Trochę kataru, uczucie zimna na plecach. W ten sposób zaczyna się u mnie zazwyczaj każda poważniejsza infekcja. W sezonie jesienno - zimowym w ostatnim roku, cztery razy musiałam przyjmować z tego powodu antybiotyki. 10 dni temu zaszczepiłam się przeciwko grypie.. Jakie LEKI MOGĘ TERAZ PRZYJĄĆ żeby nie dopuścić do rozwoju infekcji? I żeby możliwe było wykonanie prób alergicznych
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zastosowanie leków, szczególnie tych dostępnych bez recepty może okazać się zgubne dla wyniku testy alergicznego. Zwykle są to leki ze składować p/zapalną przez co mogą wpływać na ocenę odczynu alergicznego. Proponuję domową kurację na przeziębienie.