Leki na zapalenie pochwy a zapłodnienie

Mam do zaaplikowania 6 kapsulek dopochwowych leku macmirror complex 500, tu pojawia sie moje pytanie czy moge zastosowac je od 4-10 dnia cyklu a od 13 dc starac sie o dziecko? Czy to jakos wplynie na ewentualne zaplodnienie? Badz jeslibym aplikowala je nie wiedzac czy jestem w ciazy to czy to jakos wplywa wtedy? Zapomnialam zapytac lekarza o to a planujemy dziecko. Mam lekkie zaoelnie pochwy dlatego ten lek. Jak wplywa na plod. Z lekarzem sie skontaktuje ale dodpiero za pare dni gdyz wyjechal.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Należy pamiętać, że żadne leczenie – stosowane miejscowo maści, globulki dopochwowe, doustne leki przeciwgrzybicze – nie prowadzą do trwałego usunięcia zarodników Candida albicans z organizmu kobiety. Leczenie służy jedynie zniwelowaniu objawów grzybicy. Grzybicy pochwy nie wolno jednak lekceważyć, zwłaszcza w ciąży lub bezpośrednio przed nią. W czasie ciąży należy pamiętać o ostrożnym stosowaniu leków doustnych i to na wyraźne wskazanie ginekologa. Najczęściej w leczeniu grzybicy pochwy w tym okresie stosuje się właśnie globulki z nystatyny.

Nie powinno się współżyć w czasie aktywnego stanu zapalnego.
A tym bardziej nie powinno się wtedy współżyć w celach reprodukcyjnych, czyli bez prezerwatywy.
Z wielu względów...
Pozdrawiam.