Lęki nocne i lunatykowanie u 8-latka

witam mam straszny problem mój syn ma 8 lat i ma lęki nocne oprócz tego lunatykuje cały czas z nim śpimy nie zostanie sam w pokoju o zmroku .gdzie się udać psycholog czy psychiatra proszę o pomoc dziękuje

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychologa dziecięcego, a jeżeli będzie konieczność wizyty u lekarza psychiatry to psycholog o tym Państwa poinformuje.

Warto skonsultować się z psychologiem, psychoterapeutą rodzinnym. Zdiagnozuje i zaproponuje najlepsze metody poradzenia sobie z zaburzeniami. Wspólna praca na psychoterapii całej rodziny przyniesie natomiast najszybszy efekt.

Witam,

w opisywanej przez Pani sytuacji najwłaściwszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do terapeuty rodzinnego (systemowego). Najczęściej taką pracą zajmują się terapeuci w gabinetach prywatnych. Problemy psychologiczne u dzieci mają związek z funkcjonowaniem całej rodziny i dzięki zmianie w obrębie systemu rodzinnego, czasem niewielkiej, można uzyskać poprawę u dziecka. Zachęcam aby nie zwlekać, to nie tylko ulży dziecku, ale również Państwu;)

pozdrawiam serdecznie
Urszula Sokalska-Goleń
psychoterapeuta
www.gabinetzmian.pl