Lęki nocne i problemy z zasypianiem

Witam, od jakiegoś czasu mam problemy z zasypianiem.Czuje zmęczenie,a więc kładę się spać (23), poleżę tak do 24 i sen mi przechodzi do ok godz 2-3 w najgorszym wypadku do 4 i dopiero wtedy zasypiam. Staram się myśleć o dobrych rzeczach, nie skupiać się nad tym,że wciąż nie śpię, ale czasami mam lęk,że wcale nie zasnę serce zaczyna szybciej bić i wtedy to już "sufituje" to późnej godziny.Miałam kiedyś taką przypadłość będąc dzieckiem z 10 lat temu i po 2 miesiącach mi przeszło,poszło w niepamięć
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie, Problemy ze snem mogą mieć różne przyczyny - zarówno somatyczne jak i psychiczne (depresja, nerwica, stres, problemy, konflikty wewnętrzne). Spróbuj na początek zadbać o właściwą higienę snu. Wskazówki znajdziesz pod poniższym linkiem: Sposoby na bezsenność. Jeśli jednak mimo wprowadzonych zmian, problemy z zasypianiem będą w dalszym ciągu się utrzymywać konieczna będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu lub w poradni zaburzeń snu. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Sugerowałabym konsultację specjalistyczną, celem dotarcia do prawdziwej przyczyny Pani lęków i trudności w zasypianiu.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com