Lęki nocne po zginięciu bliskiej kuzynki

5 lat temu w niewyjaśnionych do dziś przyczyn w wieku 17 lat zginęła moja bliska kuzynka, ja w tym czasie miałam też 17 lat. Od tamtej pory zaczęły się lęki nocne. Czasem boję się tak bardzo, że muszę spać z zapalonym światłem, a czasem z jakimś narzędziem, które pomogło by mi się obronić przed osobą którą weszła by nocą do domu i chciała zrobić mi krzywdę. Jak pozbyć się tego lęku ?

Witam,
prawdopodobnie wystąpiły u Pani zaburzenia lękowe po traumatycznych dla Pani wydarzeniach życiowych.
Sytuacja z pewnością obniża jakość Pani życia.
Proszę udać się do psychoterapeuty najlepiej, pracującego w nurcie poznawczo- behawioralnym. Tego typu terapia jest bardzo skuteczna w leczeniu zaburzeń lękowych.

Trzymam kciuki za powrót do równowagi
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl