Leki o działaniu anksjolitycznym

witam.obecenie zostałam wypisana ze szpitala w stanie dobrym.szczerze kłamałam.robili na mnie"doświadczenia"biorę vevarin,finalepsin i pregabalin po którym przy zwiększenie dawki dawki RR spadło mi do 50/35 .teraz na własną rękę odstawiam pregabalin gdyż po misiącu dalej oddczuwam straszne skutki uboczne łącznie z nasileniem leków.cierpie na depresję lękową.proszę o pomoc jaki lek zasugerować psychiatrze o działaniu głównie anksolitycznie.z wyłączeniem beznzodiazepin

Witam,

w leczeniu depresji bardzo skuteczna jest psychoterapia, w określonych sytuacjach wspomagana lekami. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że połączenie tych dwóch form terapii daje zdecydowanie lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii. Podczas psychoterapii, osoba z tego rodzaju trudnościami ma okazję przede wszystkim uświadomić sobie przyczyny powstania zaburzeń lękowych a nie tylko walczyć z objawami. Dlatego bardzo Panią zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą.

Jeśli chodzi o stosowanie leków, to należy skonsultować tę kwestię z zaufanym psychiatrą. Na pewno dostosuje lek właściwy do Pani potrzeb, biorąc pod uwagę nie tylko leki dostępne na rynku, ale także historię Pani choroby oraz leki jakie do tej pory Pani zażywała i z jakim skutkiem.

W sprawie swojego zdrowia nie warto kłamać przy okazji kontaktu ze specjalistami. Może to w efekcie spowodować postawienie błędnej diagnozy i utrudnić udzielenie Pani niezbędnej pomocy.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel