Leki osłonowe przy antykoncepcji hormonalnej

Witam. Zaczelam brac tabletki anty. Czy tabletki oslonowe,ktore sareklamowane czy sa faktycznie skuteczne czy jednak nie warto ich zazywac?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy się zastanowić czy istnieją u Pani jakieś przeciwwskazania do zażywania doustnej antykoncepcji - predyspozycja do zakrzepicy, kamicy pęcherzykowej, czy pali Pani papierosy.
Jeśli występują w/w czynniki ryzyka leki osłonowe niewiele pomogą.
Może Pani zacząć zażywać leki osłonowe, jednak nie dają one gwarancji zapobiegnięciu ewentualnych działań niepożądanych antykoncepcji.