Lęki po wypadku komunikacyjnym

Mam duży problem mija prawie 6 miesięcy od wypadku komunikacyjnego .od tamtego czasu leczę się z powodów lęków.boję się kiedy idę chodnikiem ,jak przechodzę przez jezdnię.problemy ze snem bo mam koszmary.a co najgorsze od jakiegoś czasu boję się spać przy zasłoniętym oknie.czuję jak by ktoś był z tyłu ,czasem słyszę odgłos samochodu i zapach kobiety..i jest tak coraz częściej.czy to jakieś urojenia czy jak to nazwać.mam 36 lat a ten zapach to mam wrażenie że to kobiety która mnie potrąciła

Witam, opisywane przez Pana objawy mogą wskazywać na zespół stresu pourazowego, jednak ostateczną diagnozę może postawić tylko specjalista w bezpośrednim kontakcie. Na pewno posłużyłaby Panu psychoterapia, do podjęcia której zachęcam, tym bardziej, że jak Pan pisze, objawy pogłębiają się. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Witam. Bardzo możliwe, że dobrze rozpoznaje Pan zapach. Być może cierpi Pan na zespół zaburzeń stresu pourazowego tzw PTSD. Ale jeśli Pan się leczy to dobrze. Proszę też rozważyć psychoterapię bo to właśnie psychoterapia w takich sytuacjach bywa potrzebna.
Magdalena Brabec

Witam. Pisze Pan, że leczy się z powodu lęków - jak się domyślam, farmakologicznie. Sugerowałabym w Pana przypadku wsparcie terapii lekowej psychoterapią. Wsparcie psychoterapeuty powinno zahamować objawy i pomóc przejść Panu przez ten trudny okres.