Lęki po zastaniu samej w domu

Witam. Mam problem...jak zostaje sama w domu na noc to czuje jakies dziwne lęki. Jak kładę się spać to mam problemy z zaśnięciem, mam jakies dziwne duszcnosci, boje się że podczas snu umre itp. Dlaczego dzieje mi sie tak tylko gdy zostaje sama na noc?

Witam, prawdopodobnie cierpi Pani na nerwicę lekową, której objawy stają się dokuczliwe w sytuacji gdy nie czuje się Pani bezpiecznie. Proszę skonsultować swój stan z psychoterapeutą.Pozdrawiam

Dzień dobry,
trudno stawiać diagnozę - krótki opis. Prawdopodobnie potrzebuje Pani psychoterapii.
Odradzam stosowanie leków nasennych. Pozdrawiam serdecznie, Dorota Szykulska-Paprocka

Witam. To jest bardzo dobre pytanie. Nie da się ani postawić diagnozy, ani tym bardziej udzielić rzeczowej odpowiedzi na pytanie o przyczyny bez indywidualnej rozmowy. Proszę rozważyć zgłoszenie się na wizytę do psychoterapeuty lub psychiatry. Pozdrawiam

Witam serdecznie. Bardzo krótki mail Pani mogła napisać, gdzie nie ma nawet podstawowych informacji na Pani temat, więc trudno mówić jednoznacznie o przyczynach, bo u każdego mogą być one inne. Natomiast patrząc na Pani wiek i opisywany objaw można przypuszczać, że jest to problem z separacją. Poprostu proces odchodzenia Pani od rodziców (taki wewnętrzny, emocjonalny, nie fizyczny) z jakiegoś powodu się nie zakończył i Pani zostając sama na noc nie potrafi znaleźć w sobie ukojenia, doznaje Pani wtedy lęku o własne życie.Metodą poradzenia sobie z tym jest psychoterapia. Proszę poszukać psychologa - psychoterapeuty, najlepiej psychodynamicznego lub analitycznego, a on pomoże Pani i dotrzeć do przyczyn i zlikwidować albo złagodzić objawy. Będzie to również okazja do przepracowania i ulepszenia Pani relacji z ludźmi. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz