Lęki podczas jazdy samochodem

jak jade samochodem z kimś to mam wrarzenie że nie ma chamulców lub nie skręci na zakręcie

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam serdecznie,
Proszę się zastanowić skąd taki lęk mógł się u Pani/Pana wziąć. Może uczestniczyła Pani/Pan w wypadku samochodowym lub była jego świadkiem?
Aby ograniczyć ten lęk proszę wypróbować metodę wizualizacji. Na samym początku należy się zrelaksować, a następnie wyobrażać sobie dokładnie sytuację, która wywołuje lęk - w tym przypadku jazdę samochodem z inną osobą. Takie wyobrażenia należy powtarzać najczęściej jak się da - dzięki temu sytuacja lękotwórcza zostanie powoli skojarzona z uczuciem relaksu.
Pozdrawiam