Lęki pomimo przyjmowania leku Xetanor

Biore od paru lat lek xetanor 0,2mg i nadal od czasu do czasu pojawiają się lęki. Czy będę musiala brac je do końca życia? Justyna

Paroksetynę (Xetanor) stosujemy w dawkach 20-60 mg/d, a jak rozumiem Pani przyjmuje tę najniższą dawkę. Jeżeli w takiej sytuacji doświadcza Pani uciążliwych objawów lękowych, to warto rozważyć zwiększenie dawki leku lub zamianę na inny lek o właściwościach przeciwlękowych. Przydatna może też być psychoterapia. Proponuję omówić te możliwości ze swoim lekarzem psychiatrą.