Leki przeciwbólowe bez recepty przy złamaniu zęba

Witam, dzisiaj rano przy sniadaniu pekl mi zab w pół. Zab jest martwy i nie za bardzo nie boli Ale boje sie o to, ze zacznie(bo czuje bol pulsacyjny, ktory narasta). Nie moge tez nic jesc. Nie wiem, czy powinienem wyjmowac ta polowke zeba, ktora swobodnie rusza sie w dżąśle i czy powinienem zrobic rtg zeba przed wizyta? Moj lekarz zaczyna przyjmowac dopiero za kilka godzin. Jakie leki przeciwbolowe powinienem wziac bez recepty? dodam, ze paracetamol mi nie pomaga...

Magdalena Mroczek

Nie należy wyjmować połówki zęba, to dentysta zdecyduje czy potrzebne jest rtg.

Aleksander Ropielewski

Może Pan spróbować pyralginę lub ibuprofen. Proszę poczekać kilka godzin bez spożywania pokarmów i w miarę możliwości bez usuwania pozostałej części zęba.