Leki przeciwbólowe na ból zęba w ciąży

jestem w 35 tyg ciąży i od jakiegoś czasu boli mnie ząb,czy mogę zażywać leku apap.proszę o odpowiedż

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Apap to paracetamol, czyli najbezpieczniejszy lek przeciwbólowy w ciąży. Może go Pani zastosować. Jednak nieleczone choroby zapalne w obrębie jamy ustnej mogą być bardzo groźne w skutkach (mogą np. wywołać przedwczesny poród), dlatego koniecznie powinna Pani udać się do lekarza dentysty! Pozdrawiam serdecznie.