Leki przeciwbólowe podczas stosowania Asertin

Witam ! Mam nerwicę lękową i po półrocznej przerwie znowu biorę asertin (dawka 100mg na dzien) tabletka rano i wieczorem. Jednak mam takie pytanie. Jakie tabletki przeciwbólowe mogę bezpiecznie łykać przy zażywaniu Asertinu? Mam bolesny okres i nie wiem czym się ratować.

Piotr Jurczyk

Witam. Asertin (sertralina) nie ma istotnych interakcji z, oczywiście krótko stosowanymi, najpopularniejszymi lekami przeciwbólowymi: paracetamolem (najbezpieczniejszy), ibuprofenem, ketoprofenem, metamizolem (Pyralgina). Można ją stosować także z drotaweryną (No-Spa), która jest lekiem rozkurczowym, często stosowanym w bolesnym miesiączkowaniu. Nie wolno natomiast łączyć sertraliny z lekami opioidowymi np. tramadolem, kodeiną. Myślę, że zacząłbym od paracetamolu + No-Spy, w zależności od nasilenia bólu. W razie wątpliwości proszę odwołać się do danych zawartych w ulotce informacyjnej lub skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Pozdrawiam.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza