Lęki przed śmiercią i złe przeczucia

Witam,pislalm kiedys o tym problemie,po krotce przypomne,od 2 lat dopadaja mnie zle przeczucia,ze niedlugo umre,czasem jest to bardzo silne czasen tego nie ma,ale nagle mnie lapie i trzyma dlugo,a potem mam pare dni przerwy,boje wychodzic sie z domu,2 tygodnie nie mam mnie juz w szkole,nie chce mi sie nic robic,boje sie,ze na prawde umre niedlugo i nigdy nie zobacze mojego chlopaka ktory pracuje za granica..to jest choroba,czy sluszne przeczucia ?

Witaj!
Piszesz ,ze od 2 lat masz takie przeczucia ,ale nie napisałaś czy byłaś z tym problemem u specjalisty, który zajmuje się terapią lękową lub nerwicową . Aby zdiagnozować problem powinnaś wybrać psychologa , terapeutę i omówić z nim swoje lęki i nastroje. Najlepiej w bliskiej sobie okolicy.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Lęki, które nie mają racjonalnych podstaw, a jednocześnie tak znacząco utrudniają Pani codzienne życie, wymagają konsultacji i być może podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam,
taki nadmierny lęk może być najprawdopodobniej objawem jakichś zaburzeń lekowych. Zachęcałabym do wizyty u specjalisty lekarza psychiatry bądź psychoterapeuty, z takim lękiem można sobie z powodzeniem radzić i tym samym znacznie polepszyć jakość swojego życia. Pozdrawiam.

Zachęcałabym do kontaktu ze specjalista. Opisane objawy mogą być objawami nerwicowymi (zaburzenia na tle emocjonalnym) lub depresyjnymi. Ważna byłaby diagnoza i rozpoczęcie psychoterapii, która jest najlepsza metodą poradzenia sobie z podobnymi zaburzeniami. Być może także psycholog skieruje do psychiatry na farmakoterapię wspierającą.