Lęki przed wyjściem z domu i fobie społeczne

Witam , juz od dłuższego czasu mam leki , boje sie wyjść gdzie kolwiek boje sie ze zemdleje , boje sie tłumu , boje sie wsiasdz do windy bo mi sie słabo robi , dziwne bicie serca taki dziwny lek prosze o pomoc .

Witam. Podane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe, które mają podłoże psychologiczne i dlatego sugerowałabym żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa.
W przypadku zaburzeń lękowych psychoterapia jest sposobem leczenia z wyboru i daje bardzo dobre rezultaty ( oczywiście pod warunkiem rzetelnej współpracy ze strony pacjenta).

W przypadku nasilonych lęków, które wywołują cierpienie psychiczne i utrudniają funkcjonowanie wskazane jest specjalistyczne badanie psychiatryczne. Pozwoli to na ustalenie adekwatnego rozpoznania i zaproponowanie optymalnego leczenia. Optymalnym rozwiązaniem jest psychoterapia, wspomagająco można stosować leki. W wybranych przypadkach bardzo nasilonych lęków decydujemy się na rozpoczęcie leczenia od farmakoterapii, by po uzyskaniu wstępnej poprawy dołączyć psychoterapię, z szansą na definitywne rozwiązanie problemów lękowych.