Lęki przez byłego męża, który się znęcał psychicznie

Przeszlm ostatnio przez wielki stres Moj były maz wyzywal sie na mnie psychicznie ..., teraz mam normalne życie dobra prace nowego partnera ktory bardzo o mnie dba ... Ale ja ciagle jestem zdenerwowana mam zmiany nastrojów , mam leki ze on mnie zostawi. Ze mnie nie kocha ciagle sie czepiam jego i mysle negatywnie czasami nie wierze ze mogłabym byc tak szczęśliwa ... Co robic wiem nie chce zepsuć tego wszystkiego proszę o pomoc
ponad rok temu

Witam serdecznie, Przemoc psychiczna, tak jak przemoc fizyczna pozostawia po sobie ślad. Jej ofiary bardzo często popadają w stany nerwicowe i depresyjne. Skutkiem tego rodzaju agresji jest również obniżenie samooceny, stałe poczucie winy, bezradności i bezsilności, które trwa nawet kiedy związek z oprawcą się zakończy. Powinnaś jak najszybciej skorzystać z pomocy terapeuty, tak by raz na zawsze przepracować przeszłość i odzyskać samą siebie. Pozdrawiam

Przepracowanie trudnych emocji i wspomnień z okresu relacji z byłym mężem pomoże Pani tworzyć się na nowa relację, a także pozbyć emocjonalnych obciążeń z poprzedniej. Można to zrobić w procesie psychoterapii. Zachęcam zatem do zgłoszenia się d psychologa psychoterapeuty. Specjalista pomoże Pani dodatkowo odbudować poczucie własnej wartości, bezpieczeństwa i pewności siebie, a także unikać zachowań, które związane były z rozpadem poprzedniej relacji.