Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leki psychotropowe a bolesność pod żebrem

Witam serdecznie.Choruje na nerwice.Muszę brać leki psychotropowe.Biorę je od 3 lat.Bez nich nie śpię.Od półtora miesiąca po każdym posiłku odczuwam ucisk z prawej strony po żebrem , czasem też l lewej ale na ogół z prawej.Myślę, że może mi dokuczać wątroba.Boję się o nią.Muszę brać leki a z drugiej strony martwię się o stan wątroby.Czasem zdarza mi się oddać kał z śluzem Jestem w kropce.Co robić w takiej sytuacji?Dziękuję z góry za odpowiedz
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, Najpierw musi się Pani udać do lekarza POZ, który zdiagnozuje co Pani dolega bądź skieruje do gastrologa. A w dalszej kolejności, warto rozważyć podjęcie psychoterapii - która jest podstawową metodą leczenia zab.lękowych. W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

0

Dzień dobry, wydaje się, że w tej sytuacji niezbędna jest konsultacja z psychiatrą i internistą, z lekarzami, z którymi jest Pani w stałym kontakcie. Trzeba omówić możliwe skutki uboczne leków, interakcje z innymi lekami, które Pani przyjmuje. Zastanowić się też czy przyczyna bólu nie leży gdzie indziej. Lekarz przeprowadzi dokładny wywiad i zleci Pani niezbędne badania żeby sprawdzić stan Pani zdrowia. Nerwica ( zaburzenie lękowe uogólnione) to zaburzenia, które można leczyć w trakcie psychoterapii. Dobre efekty leczenia uzyskuje się m.in. w trakcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Może warto by było, żeby skonsultowała się Pani z psychoterapeutą o wykształceniu psychologicznym, żeby sprawdzić w trakcie ilu sesji jest możliwość poradzenia sobie z Pani dolegliwościami nerwicowymi. Być może okaże się, że przyjmowanie leków nie jest konieczne. Mam nadzieję, że uda się Pani znaleźć rozwiązanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy