Leki stosowane na ból gardła przy Chorobie Leśniowskiego-Crohna

Witam. Mam stwierdzona chorobe lesniewkskiego Crohna. Obecnie przyjmuje leki Encorton 35 mg oraz azatoprine 100 mg. Z encortonu schodze o 5 mg co tydzień. Obecnie bardzo boli mnie gardło, czuę jakbym mail katar. Podejrzewam,że jest to przeziebienie. A ponadto czuje ogromny spadek odporności po lekach immunosupresyjnych. Boje sie ,żę to przeziebienie nie zostanie zwalczone przez mój osłabiony organizm. Co mam począc? Czy moge brać leki z wit C (rutinoscorbin) itp? Jakie laeki stosowac na gardło?

Witam. Po pierwsze proszę montrolowac temperature i nasilenie objawów - jeśli zaczną narastać proszę odwiedzić lekarza rodzinnego. Doraćnie nie ma żadnych przeciwwskazań dla preparatów z witaminą C i rutyną jak Rutinoscorbin, sugeruję te dobre nawodnienie, płukanie nosa solą morską i oszczędzający tryb życia