Leki szkodliwe dla płodu w 19 tygodniu ciąży

Witam, nie wiem czy poziom zelaza zmniejszyl sie - ostatnie badania byly w porzadku . czy te leki ktore pisalam wczesniej sa szkodliwe dla dziecka i czy mozna je brac? jakie jeszcze leki od tego dokuczliwego kaszlu moge brac w 19 tyg ciazy ? maluszek jest raz nizej raz wyzej czy ten kaszel szkodzi malenstwu?

Witam! Zapotrzebowanie na żelazo w czasie ciąży jest dużo większe niż w standardowej populacji w związku z czym łatwo o jego niedobór. Większość leków przeciwkaszlowych jest przeciwwskazana w okresie ciąży i karmienia piersią. Zażycie każdego nowego preparatu należy konsultować z lekarzem lub farmaceutą.