Lęki u dziecka przy partnerze stosującym przemoc

Witam!Mój partner jest sprawcą przemocy, po terapii. W dalszym ciągu stosuje przemoc psychiczną. Bardzo poważnie rozważam zakończenie tego związku. Moje pytanie dotyczy innego aspektu. Córeczka ma 2lata i 4msc. Spędza czas głównie ze mną. Od kilku tygodni bardzo pprzeżywa rozłąkę ze mną. Płacze nawet kiedy wychodzę do kuchni a ona ma zostać z tatą. Czy to normalny etap rozwoju czy lęki związane z tym, że każda rozmowa z partnerem kończy się jego "jak Ci się nie podoba to sie wyprowadź"?Dziękuję

Proponuję aby zadbała Pani o własne bezpieczeństwo i komfort są one bowiem warunkiem tego, że będzie Pani w stanie otoczyć swoje dziecko należytą opieką.

Psychologia

Jeśli Pani partner stosuje przemoc to córka z pewnością czuje przed nim lęk, najlepiej byłoby gdyby Pani z córeczką skorzystała z psychoterapii. Może się Pani zgłosić do ośrodka pomocy rodzinie lub ośrodka interwencji kryzysowej, gdzie terapeuci pomogą Pani zapewnić bezpieczeństwo dla siebie i córeczki.