Leki w ciąży a poronienie

Witam, jestem 4 tyg, ciąży (licząc od ostatniej miesiączki), wczoraj lekarz proktolog zapisał mi Distreptazę (1 czopek przez7 dni) na zmiękczenie zwłóknienia brodawki w odbycie. Wspomniałam, że jestem w ciąży i już raz poroniłam. Na ulotce napisane jest że w ciąży leku nie należy zażywać. Na jednym z forów przeczytałam, że jakaś kobieta zażywała ten lek w ciąży i poroniła. Proszę o pomoc, nie chcę stracić kolejnej ciąży.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie należy stosować Distreptazy w ciąży. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.