Leki w leczeniu demencji starczej i miażdżycy

witam.Babcia ma 87 lat jest leczona na demencję lekiem Exelon. Czy może on wywoływać skutki uboczne takie jak poglebienie problemow z poruszaniem- wydaje mi się ze przed kuracja byla bardziej sprawna. Jakie inne leki sa skuteczne w przypadku demencji związanej z miazdzycą?Babcia jest aktywna, nie wystepuje otępienie. Jagoda

Aleksander Ropielewski

Niestety otępienie naczyniopochodne jest w minimalnym stopniu możłiwe do eczenia z racji na trudność leczenia przyczynowego. Nie mogę wykluczyć, że pogorszenie stanu babci wynika ze stosowania leku exelon. Jedyny sposobem stwierdzenia tego jest odstawienie leku i obserwacja. U pacjentów geriatrycznych niestety często lecząc jedną przypadłość powodujemy inne dolegliwości i z założenia musimy starać się zbilansować zyski i straty powodowane leczeniem lub jego braku.
Szerzej na ten temat moze Pani przeczytać w poniższym artykule: http://psychiatria.mp.pl/choroby/show.html?id=74307