Lekka chrypka po przebudzeniu a refluks

Odkad pamietam codziennie rano po obudzeniu mam lekka chrype ktora mija w ciagu dnia. Nigdy nie przywiazywalam do niej wagi. Dzisiaj czytalam, ze moze byc objawem refluksu. Fakt, od czasu do czasu miewalam zgage. Szczegolnie np. Po zabawie sylwestrowej. Jednakze dopiero od 2 miesiecy mam ja przewlekle. Czy to znaczy, ze odkad pamietam mam refluks, czy moze to tylko taka chrypka po przebudzeniu? Moj chlopak tez taka ma. Mam 22 lata. Pozdrawiam
22 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Jeśli do tej pory nie odczuwała Pani objawów choroby refluksowej mało prawdopodobne jest, aby występowała ona w stadium utajonym i objawiała się jedynie chrypką, Chrypka która towarzyszyła Pani przez lata mogła być po prostu wynikiem nocnego wysychania nabłonka dróg oddechowych. Natomiast zgaga, która utrzymuje się już od dwóch miesięcy stanowczo wymaga wprowadzenia farmakoterapii. W tym celu proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.