Lekki ból głowy, mocne zawroty głowy i uczucie odrealnienia

Od ok. 2 tygodni, przynajmniej 2 razy dziennie mam lekki ból głowy, mocne zawroty głowy i uczucie odrealnienia, po chwili chce mi się strasznie spać, nawet gdy jestem wypoczęty... Czuję się, jakbym był w stanie upojenia alkoholowego. Objawy te pojawiają się często (ale nie zawsze) podczas jakiejś stresującej sytuacji. Dodam, że od 2 lat mam problemy z zatokami. Co ok. 2 miesiące dostaje kataru ropnego i silnych bóli mimo, że tomografia inne badania zatok wychodzą idealnie. Lekarze nic nie wiedzą
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zdaję sobie sprawę, że jest Pan sfrustrowany faktem, iż lekarze nie są w stanie Pana zdiagnozować i skutecznie leczyć. Niemniej jednak porada wirtualna tym bardziej uniemożliwia postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Pana dolegliwości mogą mieć przyczyny zarówno fizyczne (choć jeszcze nieodkryte), jak i psychiczne. Bóle głowy, mocne zawroty głowy, poczucie derealizacji, senność, które pojawiają się w sytuacjach stresu, mogą być oznaką zaburzeń lękowych (nerwicy). Pana problemy mogą mieć też charakter neurologiczny, hormonalny albo być powiązane z tym, co Pan u siebie podejrzewa, a więc z zapaleniem zatok. Na Pana miejscu nie ustawałabym w wysiłkach, by znaleźć przyczynę Pana problemów i wykonałabym różne badania, by dowiedzieć się, co Panu dolega i jak najlepiej to leczyć.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!