Lekki ból w klatce piersiowej, duszący kaszel, silny ból pleców i nieprzyjemny posmak w ustach

Witam,odczuwam lekki ból w klatce piersiowej po prawej stronie nie jest to wielki ból ale jednak odczuwalny,mam duszący kaszel który męczy mnie najbardziej w nocy i rano,silne bóle pleców a zwłaszcza dolnego odcinka i właśnie ucisk w klatce piersiowej gdzie odczuwam ból,mam gorzki i czasem kwaśny smak w gardle nie wiem czy to ważne ale prowadzę siedzący tryb życia a bóle zaczęły się w sierpniu gdzie spędzałem długie godziny przed konsolą bez krzesła z oparciem.Boję się raka mam 19 lat nie palę.

Witam serdecznie,
Proszę nie obawiać się na zapas. Opisywane przez Pana dolegliwości nie budzą niepokoju onkologicznego. Uczucie ucisku w klatce piersiowej oraz gorzki i kwaśny smak w ustach mogą być związane z chorobą refluksową przełyku - proszę zgłosić problem lekarzowi rodzinnemu, który zdecyduje o dalszej diagnostyce. Natomiast bóle kręgosłupa prawdopodobnie wiążą się z siedzącym trybem życia, a być może nawet początkami choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa. Proponuję wykonać rtg odcinka lędźwiowego i skonsultować wynik z lekarzem rodzinnym. Niezależnie jednak od wyniku badania warto zacząć wzmacniać mięśnie grzbietu przez odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń i systematyczną aktywność ruchową (np. pływanie). Pozwoli to uchronić się Panu przezd progresją objawów w przyszłości.