Lekki hirsutyzm u 25-latki

Witam! Chciałabym dowiedzieć się czy kilkanaście dłuższych, nieco ciemniejszych włosów na piersiach ( nie są blisko sutków ) to coś poważnego? byłam u ginekologa i dermatologa powiedzieli że taka moja natura. Ostatnio wybrałam sie do ginekologa- endokrynologa obejrzał mnie zrobił badanie i stwierdził że mam delikatny hirsutyzm i jeśli chcę to moge wykonać badania hormonalne.Nic konkretnego nie powiedział . Czy mam się bać? czy w takiej sytuacji będę mogła mieć dzieci? proszę o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że tak. Proponuję wykonać badania wg zaleceń lekarza endokrynologa.