Lekki katar a wyniki badania krwi

Witam Dziś odebrałem wyniki krwi, na wstępie wspomne, iz mam lekki katar i ostanio wyskoczyło mi dużo syfów Mam podwyższone PDW, RDW-CV, MPV , eozynofile, monocyty i gran.kwasochłonne wszystko jest podwyższone bardzo mało np przy MPV zakres odpowiedni wynosi 9-13 ja mam 13,2 tylko dużo podwyższone sa gran.kwasochłonne bo aż o 4 Ale podczas pobrania krwi miałem katar i nie wiem czy moze miec to wpływ (lat 18) Cała reszta w morfologi i rozmazu mikro. jest Ok. dodam że ast, crp i tsh też jest ok

Co do Pana wyników to nie są one złe. Takie niewielkie odchylenia od normy mogą zdarzyć się każdemu. Natomiast podwyższone eozynofile najczęściej wskazują na skłonność do alergii, ewentualnie zakażenie pasożytnicze. Być może katar ma u Pana podłoże alergiczne? W tym momencie pyli już część drzew. Póki co nie ma potrzeby pogłębiania diagnostyki pod kątem tych wyników, można rozważyć powtórzenie morfologii z rozmazem ręcznym za miesiąc-dwa.