Lekki obrzęk pod okiem po wypełnieniu doliny łez

Szanowni Panstwo czy to prawda, ze w obrebie oka skora nie produkuje hialuronidazy wiec po wypelnieniu doliny lez kwas utrzyma sie cale zycie luba bardzo dlugo? mam wypelniona doline lez kwasem juvadern volbella, a pod jednym okiem lekki obrek, czy to znaczy ze zawsze tak bedzie i trzeba rozpuszczac lub podgrzewac falami radiowymi?

Witam serdecznie, kwas podany pod oczami utrzyma się do około roku czasu. Po samym zabiegu zazwyczaj występuje obrzęk do 2-3 dni po zabiegu. do 2 tygodni mogą być wyczuwane grudki w miejscu zabiegu, które należy masować. Kwas hialuronowy przez 2 tygodnie chłonie wodę i rozmieszcza się pod skórą. W tym czasie mogą wystąpić nierównośći .

Witam
Prawdą jest, że w obrębie oczodołu jest bardzo mała ilość hialuronidazy, dlatego preparaty kwasu hialuronowego mogą utrzymywać się tam latami. Kiedy był wykonany zabieg? Jeżeli nie ma jeszcze 2 tygodni, to warto poczekać, Możliwe, że kwas jeszcze się ułoży. Możliwe też, że po podaniu nastąpiło zaburzenie przepływu limfatycznego, które powoduje obrzęk. Jeżeli nie będzie to ustępowało, warto zastosować fale radiowe, a w ostateczności rozpuścić hialuronidazą.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska