Lekki ucisk w klatce piersiowej i w okolicy żeber

Witam. Od kilku dni czuję lekki ucisk w klatce piersiowej i w okolicy żeber. Dzisiaj rano miałem biegunkę. Wszystko się zaczęło po spaleniu 3-4 papierosów jednego dnia i picia alkoholu. Zaciągałem się nimi dość mocno. Nie palę nałogowo, to był moje pierwsze palenie od kilku miesięcy. Kiedyś już też tak miałem i po jakimś czasie przeszło. Poza zaprzestaniem całkowitego palenia, powinienem coś jeszcze uczynić? Pozdrawiam.

Trzeba się udać do lekarza rodzinnego, żeby wykluczyć poważnie choroby skoro dolegliwości powtarzają się.