Lekki wyciek wód płodowych

Witam, jestem w 14 tygodniu ciąży, mam wrażenie, że mam lekki wyciek wód płodowych od 2 nocy, ale nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo jest piątek i żaden ginekolog nie przyjmuje, muszę czekać do poniedziałku. A do tego od wczoraj 2 razy był brunatny śluz. Czy to grozi poronieniem? Mam stwierdzoną grzybicę pochwy. Co mam w takim wypadku teraz zrobić? Dziękuję za poradę.

Witam serdecznie! Niewielkie nasilenie wydzieliny oraz wiek ciąży przemawiają za infekcyjnym charakterem płynu. Niestety niemożliwe jest ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości bez przeprowadzenia badania ginekologicznego. W obecnej sytuacji najbardziej zasadny wydaje się pilny kontakt z ginekologiem. Proszę pamiętać, że każde plamienie z dróg rodnych w czasie ciąży jest wskazaniem do kontroli ginekologicznej. W swoim zapytaniu podaje Pani, iż rozpoznana była grzybica pochwy. Jak mniemam, rozpoczęła już Pani leczenie. Dolegliwości powinny się zatem wycofywać, nie nasilać. Jeżeli zależy Pani na samodzielnym wykluczeniu wyciekania wód płodowych, może Pani zakupić w aptece test Al-Sense, służący wykrywaniu wycieków owodniowych. Pozdrawiam