Lekkie brązowe plamienie i nagły wzrost wagi

Witam, mam 27 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 11 grudnia i od tamtej pory nie dostałam kolejnej. W listopadzie kochałam się z mężem, ale z zabezpieczeniem. Dziś zauważyłam lekkie brązowe plamienia i od kilku dni szybki przyrost wagi, około 1 kg co 2 dni. Poza nimi nie mam żadnych innych obiekcji co do swojego zdrowia. Dodam, że chodzę na siłownię i ćwiczę aerobową 6 Weidera. Są to ćwiczenia typowe na mięśnie brzucha. Być może to ma wpływ na brak miesiączki, ale martwi mnie też ta gwałtowna zmiana wagi. Uważam, że to nie jest normalne. Czy możecie mi coś poradzić. Czy konieczny jest ginekolog?

Witam serdecznie!

Brak miesiączki u kobiet aktywnych seksualnie zawsze jest wskazaniem do wykonania testu ciążowego. Na tym etapie ewentualnej ciąży test może Pani wykonać o dowolnej godzinie, bez obaw o zafałszowanie wyniku.

Brak prawidłowego krwawienia, plamienia śródcykliczne oraz przyrost masy ciała mogą być również objawem zaburzeń hormonalnych czy zbyt dużego wysiłku fizycznego. W przypadku negatywnego wyniku testu powinna się Pani zgłosić do ginekologa, który ustali przyczynę dolegliwości. Niestety bez badania ginekologicznego postawienie właściwego rozpoznania nie jest możliwe.

Pozdrawiam