Lekkie i brązowe plamienia a konieczność wykonywania testu ciążowego

Od 11 do 15.02 mialam normalny okres. 16-17.02 kochalam sie z partnerem.Do konca 2 tygodnie pozniej 28.02 zaczelam krwawic.1-2.03 tylko plamilam. Okres dostac mam gdzies jutro 12.03 Dzisiaj rano (11.03) mialam bardzo lekkie brazowe plamienie. Dodam ze nigdy nie mialam plamien owulacyjnych. Co to moze byc? Czy robic test?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, ryzyko ciąży w opisanej sytuacji jest bardzo niskie, ale dla pewności można wykonać test ciążowy. Na ew. zmianę długości trwania cyklu mógł mieć wpływ stres lub infekcja.