Lekkie plamienia po stosunku. Co to może być?

19 listopada zaczął mi się okres, trwał 5 dni. Zwykle mój cykl trwa 30 dni. 10 grudnia kochałam się z chłopakiem i skończył we mnie. Następnego dnia dostałam lekkie plamienia. W styczniu miałam operację, rozlał mi się torbiel na jajniku. Co to może być? Czy to ciąża?
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
plamienia po stosunku, czyli tzw. plamienia kontaktowe, mogą być objawem nadżerki szyjki macicy.
Plamienia może nie mieć związku ze stosunkiem i jego przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, torbiel jajnika (tym bardziej że wcześniej miała już Pani tą przypadłość, a one czasami nawracają).
Gdyby plamienia się utrzymywały lub pojawiły się po kolejnych stosunkach, wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam