Lekkie plamienia przy negatywnym teście ciążowym

Witam. ostatnią miesiaczke miałam od6pazdziernika do12. Jakoś na początku litopada miałam plamienia lekkie przez trzy dni. Od 3 tyg. biore tabletki na uregulowanie miesiączki. Robiłam test ciążowy lecz był negatywny i nadal nie mam miesiączki. Proszę o pomoc czy to może być jedak ciaza? Jeśli nie to jaki może być powod?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

negatywny test ciążowy wskazuje, że nie jest Pani w ciąży. Częstym powodem plamień są zakażenia oraz nadżerki. Inną możliwością jest to, że miała Pani skąpą miesiączkę. Tak czy inaczej warto udać się do ginekologa w celu konsultacji.

Pozdrawiam.