Lekkie plamienia ze względu na nadżerkę

Witam,mam 22 lata, powiedziano mi, że mam nadżerkę a ze względu na fakt, iż nie rodziłam jeszcze dzieci to nie powinno się nic z tym robić. Po zaobserwowaniu u siebie plamień trwających nawet cały cykl (brązowe, bądź lekkie krwawienia),krwawień po stosunku,udałam się do lekarza, który polecił usunięcie nadżerki. Wykonano badanie cytologiczne,wynik III grupa, skierowano mnie na pobranie wycinków z kanału szyjki macicy do badania. Czy jeżeli wynik będzie dobry, powinnam jednak usunąć nadżerkę?

Jest to link do bardzo ciekawej strony prowadzonej przez Pana dr J.Madeja, syna Pana profesora Madeja, który to jest autorytetem w sprawach chorób szyjki macicy. Leczenie chorób szyjki macicy jest uzaleznione od prawidłowo postawionej diagnozy. Te mozna w moim mniemaniu oprzeć jedynie na prawidłowo przeprowadzonym badaniu kolposkopowym, uzupelnionym biopsją celowaną (pobranie wycinków pod kontrolą kolposkopu). Jedynie w ten sposób można wykluczyć bądź potwierdzić wystepowanie raka szyjki i stanów przednowotworowych. Pani wiek raczej wyklucza mozliwość poważnej patologii, ale przed wyborem odpowiedniego postepowania radziłbym oparcie diagnozy o ww wskazane kryteria. Stawianie rozpoznań "NADŻERKA" i jej "USUWANIE" jak Pani będzie mogła przeczytać w artykule może prowadzić do wielu problemów. A to, że Pani nie rodziła nie stanowi żadnego argumentu ani "ZA" ani "PRZECIW". Jeszcze raz polecam lekturę. WSZYSTKIM!!!
Szczególnie zakładki:
http://www.kolposkopia.com/nadzerka_mity_legendy_i_cala_prawda.html