Lekkie zapalenie żołądka i dwunastnicy oraz obecność bakterii H. Pylori w wyniku gastroskopii a konieczność antybiotykoterapii

Witam. Miałem niedawno robioną gastroskopię i wykryto lekkie zapalenie żołądka i dwunastnicy oraz obecność H. Pylori. Wiem, że powinno się to leczyć parą antybiotyków i IPP. Problemem jest to, że dopiero co brałem antybiotyki i miałem po nich problem z grzybicą ogólnoustrojową. Boję się powrotu tej choroby. Czy przy lekkim zapaleniu jest szansa, że pobieranie samych IPP zakończy zapalenie? Biorę je od 5 dni i bóle pod klatką piersiową ustąpiły. Dziękuję za pomoc.

Niestety nie ma takich szans, aby zlikwidować bakterie samym zastosowanie inhibitorów pompy protonowej. Trzeba przejść typową antybiotykoterapię w tym przypadku. Można osłonowo zażywać leki przeciwgrzybicze. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza prowadzącego, poinformować go o Pana skłonnościach do grzybicy przy antybiotykoterapii i zastosować leczenie jakie zaleci lekarz.