Lekko obniżone wyniki badania krwi

Witam, odebrałam wyniki morfologii, które mnie zaniepokoiły, lekarz to zbagatelizował, powiedział, żebym powtórzyła badanie za pół roku i że czasem tak jest. Ja sama nie wiem, co mam myśleć, ponieważ trzy lata temu mój poziom WBC wynosił 7,8. Podaję wyniki tego, co nie było w normie: WBC: 3.6, N: 4.0-10.0, RDW-CV: 11.2, N: 12.7-20.7, NEUT: 1,44, N: 1.8-7.7, NEUT: 40.2, N: 45-70, LYMPH: 1.65, N: 1.0-4.5, LYMPH: 46.0, N: 24-44, MONO: 0.34, N: 0.1-0.8, MONO: 9.4, N: 1-8. Pozostałe wyniki były w normie, czyli: hemoglobina, krwinki czerwone, płytki krwi, OB. - 7, mocz trochę piasku, biochemia okej, TSH3 okej. Proszę o odpowiedź - czy rzeczywiście mam się nie martwić?

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Przedstawione wyniki morfologii krwi nie są niepokojące, a na pewno nie powinny nasuwać podejrzenia białaczki lub innych chorób rozrostowych szpiku kostnego. Mogły wskazywać na przebytą infekcję wirusową, która spowodowała zmniejszenie ilości białych krwinek z podwyższeniem limfocytów.

Zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego, proponuję wykonać badanie kontrolne po pół roku od poprzedniego. Ewentualnie jeśli wystąpią jakieś objawy niepokojące, nie liczyłabym na to, proszę zgłosić się wcześniej do lekarza.

Naprawdę nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.