Lekko podwyższona temperatura od pięciu miesięcy

Witam serdecznie. Mam lekko podwyższoną temperaturę od 5 miesięcy. Rano 36.8, wieczorem do 37,3. Płytki krwi: 125 tyś. Przy mikroskopowej ocenie rozmazu krwi stwierdzono anizocytozę płytek. Mocz w normie. CRP w normie. USG brzucha dobre. Prześwietlenie płuc ok. Jestem często zmęczony (wcześniej tak nie było). Wcześniej temperaturę miałem wzorową 36,6. Występuje nadmierna potliwość (ale brak innych objawów nadczynności tarczycy). Miałem badanie tarczycy z krwi i wyszło ok. Bardzo proszę o radę.

Szanowny Panie, na to, jak się Pan czuje składa się wiele czynników; tryb życia, dieta, obecna sytuacja życiowa, sposób w jaki radzi Pan sobie z emocjami i inne. Problemy ciała ściśle łączą się z problemami ducha, i czasem trudno stwierdzić co jest czego konsekwencją. Objawy, o których Pan pisze, mogą mieć podłoże psychosomatyczne i powstawać na tle emocjonalnym. Przy dużym poziomie stresu, lęku jedną z reakcji obronnych może być podwyższona temperatura ciała. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów znajdzie Pan na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej