Lekko siny guz na klatce piersiowej

Mój brat ma na klatce piersiowej guza o wymiarach 2,5 cm i grubości prawie 1,5 cm. Guz ten go nie boli, ale gdy się go naciśnie to jest miękki. Ostatnio zaczął wydzielać nieprzyjemny zapach. Obecnie ten guz jest koloru lekko sinawego.

Witam!

Opisywana przez Panią zmiana sugeruje najprawdopodobniej rozpoznanie kaszaka, czyli cysty naskórkowej. Tworzy się on przez zaczopowanie gruczołu łojowego i gromadzenie się w jego obrębie mas rogowych. Zwykle jest bezbolesny guzek, przesuwalny wobec podłoża, z którego z czasem może wypływać treść ropna. Zmianę należy różnicować z innymi strukturami, na przykład z tłuszczakiem. Dla potwierdzenia diagnozy należy udać się do chirurga. Leczenie kaszaka polega na jego chirurgicznym wycięciu, nawroty są rzadkie. Usunięcie zapobiega wystąpieniu ewentualnych powikłań.

Pozdrawiam serdecznie!