Lekoterapia po zawale serca

Witam, mam poważny problem z braniem bisocardu. Biorę go rano 5mg razem z tricate 1,25. Następne 4 5 godzin to koszmar. Bardzo złe samopoczucie, chodzę jak pijany, siłą woli, strasznie rozchwiany. Jestem po zawale serca. Nie mam tego problemu po zażywaniu metecardu. Lekarz pierwszego kontaktu zmienił mi metacord na bisacord, powiedział iż to lek nowszy, ale wtedy zaczęły się problemy. Jestem pewny, iż jest to sprawa bisocardu. Pytanie jest takie czy można te leki zamienić ewentualnie zastosować inny. Pozdrawiam

Witam! Zarówno metoprolol jak i bisoprolol należą do tej samej grupy leków czyli betablokerów kardioselektywnych i nie wykazują szczególnych różnic w działaniu u osób z chorobą niedokrwienną serca po zawale mięśnia sercowego. W opisanej sytuacji wszystko wskazuje na to, że nie toleruje Pan niedawno zleconego leku. W związku z tym, w każdej chwili może Pan zgłosić się do lekarza rodzinnego z prośbą o powrót do poprzedniego betablokera, który według Pana opisu był dobrze tolerowany. W tej sytuacji raczej nie będzie zgłaszał sprzeciwu i powróci Pan do poprzedniego preparatu. Pozdrawiam serdecznie!