Lenistwo u 19-letniej osoby

Od jakiegos czasu (dluzszego) z 6lat (odkad zaczelam byc nastolatka wlasciwie, teraz mam 19) doskwiera mi cos, co ja sama nazwalabym skrajnym lenistwem. Szukalam odpowiedzi w internecie i znalazlam jedynie termin PROKRASTYNACJA. Wszystko sie zgadza oprocz jednego- u mnie lenistwo nie tyczy sie jedynie trudnych do wykonania rzeczy a wszystkiego. Np czesania wlosow, wstania z lozka, polkniecia tabletki itd nie umiem sie zmobilizowac do niczego, przez to nie robie wielu rzeczy. Co to moze byc?

Witam
Nie wspomina Pani nic o tym,
jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani
jakieś stresujące sytuacje?
W jakim Pani jest nastroju ?
Opisane przez Pana objawy
mogą mieć podłoże emocjonalne
czyli natury psychologicznej.
Możliwe, że źródłem wspomnianego „lenistwa”
jest brak snu, przeżywane emocje,
stres, przemęczenie lub depresja.
Zachęcam do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu .
Pozdrawiam serdecznie

Warto spotkać się z psychologiem i przeanalizować nie tylko objaw, ale także sytuacje, w których się pojawia. Specjalista zdiagnozuje (po dokładnym wywiadzie i obserwacji, ponieważ opisany problem może zarówno być zaburzeniem osobowościowym jak i np jednym z objawów depresyjnych) i doradzi najlepsze metody poradzenia sobie z zaburzeniem.