Lepiej jeść kolację o 22 czy tuż przed snem?

Witam, szybkie pytanie: mam dwójkę małych dzieci. Często wieczorem ich usypianie zajmuje tyle czasu, że nie zdążę zjeść kolację o sensownej porze. Lepiej zjeść kolację o 22 tuż przed snem czy lepiej nie jeść w ogóle?

Witam Pana,

dużo zależy od tego czy ma Pan problemy z wagą, jaki jest Pana cel, czy nie ma Pan problemów zdrowotnych, o której jada Pan podwieczorek. Ogólnie rzecz biorąc kolacja powinna być zjadana na 2-3 h przed snem. W Pana przypadku (wydaje mi się - nie znam wielu szczegółów na Pana temat) powinien Pan zjeść niewielką kolacja. np serek wiejski, twarożek z warzywami, kawałek pieczonej/gotowanej piersi z kurczaka z warzywami, czy chuda ryba z warzywami. Kolacja musi być w tym przypadku lekka.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk