Letrox 75 na niedoczynność tarczycy i Hashimoto

Hashimoto Mam 18 lat i od 2 miesięcy przyjmuję Letrox 75 ( niedoczynność tarczycy) w internecie przeczytałam, że przy tej chorobie wskazane jest uprawianie ćwiczeń, jednak od kiedy zaczęłam przyjmować lek zauważyłam spadek odporności ( wcześniej chorowałam rzadko, a teraz co tydzień łapię jakąś infekcję) mam fatalne samopoczucie a przy większym wysiłku fizyczny momentalnie się męczę, nie mogę złapać oddechu i mam lodowate ręce. Czy w tym przypadku powinnam poprosić lekarza o zwolnienie z w-f ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Absolutnie nie! Opisane objawy związane są z niedoczynnością tarczycy. Zanim lek letrox zacznie działać musi upłynąć pewien czas. Brak aktywności fizycznej i zwolnienie z zajęć w-f może się tylko przyczynić do szybszego pojawienia się negatywnych skutków niedoczynności tarczycy - zwiększenia masy ciała.